Ketotifen

Antialergické činidlo, které se liší od mechanismu účinku většiny analogů. Terapeutický účinek není okamžitě patrný, ale pouze po 1-2 týdnech léčby. Je předepsán kursem, vhodný pro dlouhodobé používání. Pomáhá předcházet vzniku alergií, jako je sezónní senná rýma nebo exacerbace bronchiálního astmatu. Může být použit u dětí od 3 let.

Léková forma

Ketotifen je léčivo, které patří do skupiny antihistaminů, které mohou zmírnit příznaky alergické reakce nejen s atopickým bronchiálním astmatem, ale také s jinými chronickými patologiemi způsobenými poruchou imunitního systému vedoucí k alergickým reakcím. Ketotifen je k dispozici v několika lékových formách:

Hlavní forma uvolňování léčiva je 1 mg tableta, v blistrech po 10 kusech, blistry jsou baleny do lepenkových krabic, z nichž každý může obsahovat 1 až 5 balení, s přiloženými pokyny k použití. Tablety jsou ploché válcové, se slabým nebo žádným zápachem, se zkosením a středem se odděluje, sirup je obvykle v láhvi z tmavého skla, doplněný pokyny a odměrkou, zabalený do lepenkové krabice. Standardní kapacita láhve sirupu je 50 a 100 mg. Hlavní lék s aktivním biologickým účinkem - ketotifen fumarát v 5 mg sirupu je obsažen v množství 1 mg, v jedné tabletě - 1 mg. Předpis Latinský název Ketotifen.

Oční kapky se používají pouze k oftalmickým projevům alergické patologie, jsou k dispozici v lahvích z tmavého skla nebo plastu, určené pro delší průběh podávání a baleny do lepenkových krabic s pokyny.

Popis a složení

Použití lékové formy je určeno věkem pacienta a dislokací projevu alergické reakce je předepsáno pouze po diagnóze a konzultaci s alergologem, rozhodování o proveditelnosti a dávkování použití konkrétní lékové formy. Tablety jsou předepisovány pro dospělé s onemocněním alergické etiologie, kapky - pouze v případě, že se na očních spojivkách objeví alergické příznaky, sirup je speciální forma pro děti.

V závislosti na lékové formě je účinná látka obsažena v odlišné dávce na 1 mg léčiva a celulózový základ je přítomen ve formě tablet. Kromě hlavní aktivní složky obsahuje složení léčiva pomocné látky, které podporují použití nebo rychlost absorpce léčiva:

  • bramborový škrob;
  • mléčný cukr;
  • stearát hořečnatý;
  • hydrogenfosforečnan vápenatý dihydrát.
  • destilovaná voda (sirup a kapky);
  • přírodní aroma (v sirupu).

Složení a koncentrace účinné látky se liší v závislosti na lékové formě a výrobci léčiva. Analogy pod jiným obchodním názvem jsou dostupné ve stejné koncentraci, ale pomocné látky se mohou mírně lišit.

Farmakologická skupina

Strávitelnost léčiva je asi 90%, biologická dostupnost je asi 50%, vazba na proteiny krevní plazmy je asi 75%. Maximální terapeutický účinek tabletové formy nastane po 2-3 hodinách, sirup působí poněkud rychleji. Zobrazuje se ve 2 fázích, po 3–4 hodinách a po 21 hodinách.

Patří do skupiny antihistaminů, které blokují H1 histaminové receptory, a inhibuje uvolňování histaminu s inhibicí enzymu PDE. Útoky bronchiálního astmatu se nepřestávají, když se Ketotifen používá jako jediné léčivo, ale komplexně může snížit intenzitu a trvání záchvatu a zabránit jeho nástupu. Je aktivní při snižování stupně alergických reakcí, zpomaluje uvolňování mediátorů z žírných buněk a zvyšuje hladinu cAMP. Současně jsou potlačeny účinky faktoru aktivujícího destičky..

Indikace pro použití

Pozitivní účinek je zaznamenán u mnoha typů alergických reakcí, takže se Ketotifen aktivně podílí na lékařské praxi a používá se pro:

  • alergická dermatitida;
  • senná rýma (senná rýma);
  • alergická rýma;
  • atopické bronchiální astma;
  • atopická dermatitida s intenzivními vyrážkami;
  • vyrážka a úly;
  • alergická konjunktivitida (kapky);
  • alergické reakce způsobené chronickými nebo akutními onemocněními vnitřních orgánů;
  • alergie s parazitárními lézemi vyplývající z přítomnosti invaze s toxickými sekrecemi.

Může být použit pro jiná chronická onemocnění alergické povahy jako léčivo jako součást komplexní lékové terapie.

pro dospělé

Pro dospělé se používá podle předpisu lékaře s dávkou stanovenou v závislosti na povaze léze, stavu těla pacienta a současném užívání léků. Kapky jsou předepsány pro alergickou konjunktivitidu, která nevylučuje jejich použití pro léčbu spojivkových lézí souběžně s jinými nemocemi.

pro děti

U dětí se používá sirup, který se dávkuje po jmenování lékaře v závislosti na věku a stavu těla a kapky na zánět spojivek. Od 6 let je také možné předepsat přípravek na tablety.

pro těhotné a kojící

U těhotných a kojících matek je Ketotifen na seznamu kontraindikací, ale lze jej použít pouze ve 2. a 3. trimestru, pokud je potenciální přínos vyšší než hypoteticky možný škodlivý účinek.

Kontraindikace

Kontraindikace při použití jsou způsobeny velkým množstvím vedlejších účinků, proto se kategoricky nedoporučuje pro děti do 3 let, ženy během těhotenství a kojení, osoby s individuální nesnášenlivostí vůči některým složkám léčivé látky.

Relativní kontraindikace jsou selhání jater a onemocnění centrálního nervového systému, epilepsie.

Dávkování a správa

Ketotifen může být předepsán podle individuálního schématu v závislosti na formě léčiva a povaze onemocnění. Tablety se užívají perorálně, ráno a večer při jídle.

Doporučená doba přijetí může být 12 a více týdnů s postupným zrušením do jednoho měsíce

pro dospělé

Denní dávka pro dospělé je 2 mg, ale v případě potřeby se zvyšuje na 2 mg 2krát denně. Dospělý může užívat sirup v dávce 5 mg sirupu - 1 mg účinné látky. Objednávka je při jídle ráno a večer. Kapky jsou předepsány pro symptomatickou nebo komplexní léčbu.

pro děti

Pro děti jsou sirup nebo tablety předepsány pro alergické reakce nebo chronická alergická onemocnění. Sirup může být podáván 0,5 až 2 roky ráno a večer s jídlem (1 tableta nebo 5 mg sirupu) až do 3 let, a to 0,5 mg dvakrát denně. Úspěch léku závisí na dodržování předepsaného dávkování a dávkovacího režimu doporučeného lékařem..

pro těhotné a kojící

Použití Ketotifenu během těhotenství a během kojení je jednou z kontraindikací a lze jej doporučit pouze v případě, že očekávané zdravotní přínosy matky překročí újmu na těle dítěte.

Vedlejší efekty

Vedlejší účinky mohou být v činnosti gastrointestinálního traktu a mohou se projevit poruchami trávení a stolice, které během léčby spontánně procházejí. Sucho v ústech, ospalost a závratě se objevují v počátečním stádiu užívání léku. Centrální nervový systém může reagovat se zvýšenou vzrušivostí a podrážděností, přecitlivělostí, v dětství - se křečemi (zřídka). Byly hlášeny případy žloutenky, hepatitidy a cystitidy..

Interakce s jinými drogami

Ketotifen zvyšuje účinek sedativ, antihistaminik, tablet na spaní. Současným přijetím alkoholu se urychluje nástup intoxikace a zvyšuje se jeho závažnost. Současné užívání léku s glykemickými léky předepsanými perorálně může vést k trombocytopenii.

speciální instrukce

Léčba je zastavena postupně, během 2-4 týdnů, aby se zabránilo recidivě existujících symptomů. Terapeutický účinek nenastane okamžitě, ale po 4-6 týdnech od začátku podávání. Tablety nezastavují astmatické záchvaty a během jejich příjmu se doporučuje zdržet řízení, práce vyžadující zvýšenou koncentraci a pozornost.

Předávkovat

Předávkování vede ke stavu ospalosti, křečím, nevolnosti a zvracení, nízkému krevnímu tlaku, tmavé barvě moči a poruchám zažívacího traktu. Doporučuje se symptomatická léčba a výplach žaludku. Samo eliminace předávkování se nedoporučuje..

Podmínky skladování

Doba použitelnosti léčiva je 3 roky, po uplynutí doby použitelnosti by se přípravek neměl užívat. Skladujte na tmavém místě v lepenkové krabici, mimo dosah dětí a na přímém slunci při pokojové teplotě..

Analogy

Místo Ketotifenu můžete předepsat následující léky:

  1. Zaditen je originální lék, který obsahuje ketotifen jako účinnou látku. Lék je k dispozici ve formě očních kapek, tablet a sirupu. Zaditen stojí více než Ketotifen, ale když si jej koupíte, můžete si být jisti účinností léku, jak to dokázal v klinických hodnoceních. Sirup je povolen dětem od 6 měsíců, kapky a tablety od 3 let.
  2. Histafen patří do skupiny Ketotifen podle klinické a farmakologické skupiny. Jedná se o kvalitní lék vyrobený v Lotyšsku, který je k dispozici v tabletách. Může být použit k léčbě a prevenci alergií u pacientů starších 18 let..
  3. Fenistil je antialergický lék, který se vyrábí ve formě kapek. Je povoleno brát děti od měsíce, kdy se objeví příznaky alergie. Fenistil se nedoporučuje předepisovat během prvních 13 týdnů těhotenství.
  4. Xizal je náhradou Ketotifenu ve farmakologické skupině, jeho aktivní složkou je levocetirizin. Lék je k dispozici v kapkách schválených pro pacienty od 2 let a ve formě tablet, které lze podávat dětem starším než 6 let. Tento lék se používá pro různé typy alergií a většina pacientů je dobře snáší..

Cena léku

Náklady na Ketotifen jsou v průměru 62 rublů. Ceny se pohybují od 37 do 110 rublů.

Ketotifen

Struktura

účinná látka: ketotifen;

1 tableta obsahuje ketotifen (jako ketotifen hydrofumarát) - 1 mg (0,001 g)

pomocné látky: monohydrát laktózy, mikrokrystalická celulóza, stearát hořečnatý, bezvodý koloidní oxid křemičitý, talek.

Základní fyzikální a chemické vlastnosti: tablety bílé nebo téměř bílé barvy.

Farmakodynamika

Ketotifen patří do skupiny cykloheptothiofenonů a má výrazný antihistaminický účinek. Patří do skupiny nem bronchodilatačních léků proti astmatu. Mechanismus jeho působení je spojen s inhibicí uvolňování histaminu a dalších mediátorů mastitidy, se zablokováním receptorů histaminu Hi a inhibicí enzymu fosfodiesterázy, což vede ke zvýšeným hladinám cAMP ve žírných buňkách. Potlačuje účinky TAF (faktor aktivující destičky). Při samostatném použití NEBEZPEČÍ zastavení astmatických záchvatů, ale zabraňuje jejich výskytu a vede ke zkrácení jejich trvání a intenzity, zatímco v některých případech úplně zmizí.

Farmakokinetika

Téměř úplně vstřebán z trávicího traktu. Maximální plazmatická hladina je dosažena po 2-4 hodinách. Rovnovážného stavu je dosaženo po užití minimální denní dávky, která je 2 mg. Váže se na plazmatické proteiny přibližně ze 75%. Distribuční objem - 2,7 l / kg.

Asi 60% použité dávky je metabolizováno v játrech třemi způsoby (demetylace, N-oxidace, N-glukurokonjugace) na následující metabolity: ketotifen-N-glukuronid (farmakologicky neaktivní), norketotifen (s farmakologickou aktivitou podobnou jako nezměněný ketotifen), N-oxid ketotifen a 10-hydroxyketotifen (s neznámou farmakologickou aktivitou).

Vylučuje se bifázicky, s krátkým poločasem 3 až 5 hodin a delším - 21 hodin. Asi 1% se vylučuje nezměněné močí do 48 hodin, 60-70% - ve formě metabolitů.

Indikace

Profylaktická léčba bronchiálního astmatu, zejména atopie.

Symptomatická léčba alergických stavů, včetně alergické rinitidy a konjunktivitidy.

Kontraindikace

Přecitlivělost na ketotifen nebo na jiné složky léčiva.

Vyvarujte se současného užívání ketotifenu a perorálních antidiabetik (riziko rozvoje reverzní trombocytopenie), dokud nebude tento jev dostatečně studován..

Dávkování a podávání

Tableta užívaná perorálně během jídla s vodou.

Dospělí: 1 tableta (1 mg) 2krát denně, ráno a večer s jídlem. Pacienti, kteří mají významný sedativní účinek, k nimž dochází v prvních dnech léku, by měli užívat Ketotifen 1 tabletu denně pouze večer.

V případě potřeby lze denní dávku zvýšit na 4 mg, tj. 2 tablety 2krát denně. Při vyšší dávce lze terapeutický účinek očekávat co nejdříve..

Děti od 3 let: 1 tableta (1 mg) 2krát denně, ráno a večer, s jídlem.

Starší pacienti: existují starší doporučení pro starší pacienty.

Léčba je dlouhá a terapeutický účinek je dosažen po několika týdnech léčby. Léčba by měla pokračovat nejméně 2–3 měsíce, zejména u pacientů, u kterých nedošlo v prvních týdnech ke zlepšení pohody..

Doprovodná bronchodilatační terapie: použití ketotifenu současně s bronchodilatátory může snížit frekvenci bronchodilatátorů.

Léčba Ketotifenem by měla být přerušena postupně během 2-4 týdnů, aby se zabránilo riziku recidivy astmatických příznaků.

Použijte pro děti od 3 let.

U dětí do 3 let by měl být lék předepsán v jiné lékové formě.

Upozornění, kontrola terapie

Funkce aplikace

Lék je neúčinný při léčbě akutních alergických reakcí a astmatických záchvatů. Maximální terapeutický účinek léčiva nastává po několika týdnech systematického podávání.

Normalizace funkce hypofýzy a nadledvin může trvat až 1 rok. Proto se v prvních týdnech používání ketotifenu doporučuje předchozí léčba pokračovat a zrušit jej postupně a po dlouhou dobu.

Na začátku dlouhodobé léčby ketotifenem nelze náhle ukončit léčbu jinými antiastmatiky, zejména kortikosteroidy. U pacientů se závislostí na steroidech se může rozvinout adrenokortikální nedostatečnost.

V případě interkurentní infekce je nutná specifická antiinfekční terapie..

Při léčbě drogou je nutné pod dohledem lékaře, vzhledem k možnosti záchvatů.

Ketotifen by měl být pečlivě předepisován pacientům s epilepsií v anamnéze, protože je možné během léčby lékem snížit práh záchvatů.

Během léčby ketotifenem byste neměli pít alkohol, protože zvyšuje depresivní účinek ketotifenu na centrální nervový systém.

Měli byste přestat užívat lék 10-14 dní před kožními testy, abyste určili alergie.

Pokud je nutné léčbu ketotifenem ukončit, dávka se během 2-4 týdnů postupně snižuje, aby se zabránilo opakování symptomů astmatu.

Při použití ketotifenu u pacientů se zhoršenou funkcí jater je třeba postupovat opatrně..

Vzhledem k tomu, že současné podávání s perorálními hypoglykemickými léky může způsobit trombocytopenii, je třeba se této kombinaci léčiv vyhnout nebo je-li taková léčba doporučena, je třeba pečlivě sledovat počet destiček..

Lék obsahuje laktózu, proto by se neměl předepisovat pacientům se vzácnými dědičnými formami intolerance galaktózy, deficitem laktázy nebo syndromem malabsorpce glukózy-galaktózy.

Používejte během těhotenství nebo kojení

Protože nebyly provedeny žádné kontrolované klinické studie u těhotných žen, je použití Ketotifenu možné pouze tehdy, pokud očekávaný přínos pro matku převáží potenciální riziko pro plod..

Ketotifen přechází do mateřského mléka, takže ženy by měly v případě potřeby kojení přestat kojit..

Schopnost ovlivnit rychlost reakce při řízení vozidel nebo jiných mechanismů.

Na začátku léčby může léčivo Ketotifen zpomalit rychlost reakcí, což vyžaduje zvýšenou opatrnost pacienta při řízení vozidel a práci s automatizovanými mechanismy.

Vedlejší efekty

Infekce a nákazy: cystitida.

Z imunitního systému: kožní vyrážky, závažné kožní reakce, multiformní erytém, Stevens-Johnsonův syndrom.

Poruchy metabolismu: přírůstek hmotnosti v důsledku zvýšené chuti k jídlu.

Duševní poruchy: psychomotorická agitace, podrážděnost, nespavost, úzkost, nervozita, dezorientace, ospalost.

Z nervového systému: závratě, sedace, křeče.

Z trávicího traktu: sucho v ústech, bolest žaludku, zácpa, nauzea, zvracení, dyspeptické poruchy.

Z hepatobiliárního systému: zvýšené hladiny jaterních enzymů, hepatitida.

Z močového systému: dysurie.

Na začátku léčby se mohou objevit sucho v ústech a závratě, ale obvykle během léčby spontánně prochází. Příznaky stimulace centrálního nervového systému, jako jsou agitace, podrážděnost, nespavost a úzkost, jsou vzácné, zejména u dětí..

Předávkovat

Příznaky: Možné významné poruchy psychomotorické reakce, ospalost k těžké sedaci, bolest hlavy, dezorientace, tachykardie, snížený krevní tlak, kóma (zejména u dětí), příznaky excitace nervového systému včetně záchvatů.

Pozorována je také Bradykardie, arytmie, inhibice funkce centra dýchání a nystagmus. Pokud se objeví výše uvedené příznaky, je třeba pacienta pečlivě vyšetřit..

Léčba: obecná opatření k eliminaci neresorbovaného množství léku v zažívacím traktu: vyvolejte zvracení, vypláchněte žaludek. Použití aktivního uhlí může mít příznivý účinek. V případě potřeby se doporučuje symptomatická léčba a monitorování kardiovaskulárního a respiračního systému. Pro excitační podmínky lze použít krátkodobě působící barbituráty nebo benzodiazepiny..

Interakce

Při současném použití ketotifenu a perorálních antidiabetik existuje riziko rozvoje reverzibilní trombocytopenie, proto by se takové kombinaci léčiv nemělo vyhýbat.

Při současném použití atropinu, látek s účinkem podobným atropinu a ketotifenu se zvyšuje riziko vedlejších účinků, jako je retence moči, zácpa, sucho v ústech.

Ketotifen může potencovat účinky druhých léků, které inhibují centrální nervový systém (sedativa, hypnotika). Současné použití ketotifenu s jinými antihistaminiky může vést k vzájemnému zesílení jejich účinků. Ethanol zvyšuje depresivní účinek ketotifenu na centrální nervový systém.

Podmínky skladování

Uchovávejte mimo dosah dětí v původním obalu při teplotě nepřesahující 25 ° C..

Ketotifen: návod k použití

Léková forma

Struktura

1 tableta obsahuje:

účinná látka - ketotifen 1,00 mg (ve formě ketotifen hydrofumarátu 1,38 mg)

pomocné látky: bezvodý hydrogenfosforečnan vápenatý, kukuřičný škrob, stearát hořečnatý.

Popis

Tablety od bílé po světle krémovou barvu, kulaté, s rovným povrchem, se zkosenými okraji, s rizikem na jedné straně, o průměru (7,0 ± 0,2) mm a výšce (2,8 ± 0,2) mm.

Farmakoterapeutická skupina

Antihistaminika systémového působení. Jiné antihistaminika se systémovými účinky. Ketotifen.

ATX kód R06AX17

Farmakologické vlastnosti

Po perorálním podání je ketotifen absorbován téměř úplně z gastrointestinálního traktu. 50% dávka ketotifenu je podrobena prvnímu průchodu játry, což způsobuje přibližně 50% biologickou dostupnost. Cmax v krevní plazmě je dosaženo během 2–4 hodin, stravování neovlivňuje biologickou dostupnost ketotifenu. Vazba na plazmatické proteiny je 75%.

Ketotifen je biotransformován v játrech konjugací s kyselinou glukuronovou a demetylací. Hlavním metabolitem je téměř neaktivní ketotifen-N-glukuronát. Eliminace ketotifenu probíhá ve dvou fázích: kratší fáze má poločas 3 - 5 hodin; dlouhá fáze - 21 hodin. Asi 1% dávky se vylučuje močí v nezměněné formě do 48 hodin od doby užívání léku, 60-70% dávky se vylučuje ve formě metabolitů.

Ketotifen je antihistaminikum. Potlačuje účinek určitých endogenních látek, které jsou mediátory zánětu a vykazují tedy antialergické účinky. Laboratorní experimentální studie odhalily řetězec vlastností ketotifenu, který může mít roli při provádění jeho antiastmatického působení:

- inhibice uvolňování mediátorů alergií, jako je histamin a leukotrieny;

- inhibice primárního účinku antigenu na eosinofily (v důsledku účasti rekombinantních lidských cytokinů), a tedy inhibice eosinofilů v oblastech zánětu;

- inhibice rozvoje hyperreaktivity dýchacích cest spojené s aktivací destiček pod vlivem FAT (faktor aktivace destiček) nebo způsobená neurogenní aktivací v důsledku použití sympatomimetik nebo kontaktu s alergenem.

Ketotifen je antialergický lék, který má vlastnosti nekompetitivní blokády histaminových H1 receptorů, a proto jej lze také použít místo klasických blokátorů histaminového H1 receptoru..

Indikace pro použití

- symptomatická léčba alergických onemocnění (včetně zánětu nosní sliznice a alergické konjunktivitidy)

Dávkování a podávání

1 tableta (1 mg) každých 12 hodin s jídlem - ráno a večer.

U pacientů náchylných k rozvoji sedativního účinku se doporučuje, aby se během prvního týdne léčby pomalu zvyšovalo dávky, počínaje 1/2 tabletou (0,5 mg) dvakrát denně, s dalším zvýšením k dosažení plné terapeutické dávky..

V případě potřeby je možné zvýšit denní dávku na 4 mg, tj. 2 tablety (2 mg dvakrát denně).

U starších pacientů není třeba dávku upravovat.

Děti od 6 let:

1/2 tableta (0,5-1 mg) dvakrát denně, každých 12 hodin s jídlem - ráno a večer.

U dětí mladší věkové skupiny se doporučuje používat ketotifen ve formě sirupu.

Délka léčby je stanovena ošetřujícím lékařem.

Vedlejší efekty

K posouzení výskytu následujících nežádoucích účinků byly použity následující gradace: velmi často (≥1 / 10), často (od ≥1 / 100 do

Kontraindikace

- přecitlivělost na ketotifen a další složky léčiva

- těhotenství a kojení

- děti do 6 let

- současné užívání s perorálními hypoglykemickými léky (kvůli riziku trombocytopenie)

Lékové interakce

Ketotifen může zvýšit účinek léků, které mají tlumivý účinek na centrální nervový systém, antihistaminika a alkohol.

Při současném užívání ketotifenu a perorálních hypoglykemických léků byl ve vzácných případech pozorován přechod trombocytopenie. Současnému užívání těchto léků je třeba se vyhnout, dokud nebude tento jev uspokojivě vysvětlen. V případech, kdy je nezbytné současné užívání těchto léků, by měl být sledován počet krevních destiček v krvi pacienta..

speciální instrukce

Ketotifen by měl být užíván systematicky - k výraznému terapeutickému účinku léku dochází po několika týdnech užívání.

V případě současného užívání bronchodilatátorů a léčiva Ketotifen může být snížena frekvence podávání prostředků, které rozšiřují průdušky.

V počátečním období léčby by nemělo být podávání dříve používaných léků proti astmatu, zejména kortikosteroidů, náhle přerušeno, vzhledem k možnosti adrenální nedostatečnosti. Normalizace funkce hypofýzy - nadledvin může trvat až jeden rok. Proto se v prvních týdnech užívání léku doporučuje pokračovat v dříve předepsané léčbě a dlouhodobě ji rušit..

V případě připojení bakteriální infekce je třeba během používání ketotifenu dodatečně předepsat nezbytnou antibakteriální terapii..

Pokud je nutné léčivo Ketotifen zrušit, mělo by se to dělat postupně po dobu 2-4 týdnů. Je třeba zvážit pravděpodobnost obnovení symptomů bronchospasmu.

Během používání ketotifenu je třeba monitorovat stav pacienta s ohledem na možnost vzniku nežádoucích účinků (záchvaty). Vzhledem k tomu, že ketotifen může snížit práh záchvatů, je třeba při jeho podávání pacientům s epilepsií v anamnéze postupovat opatrně..

Lék by měl být předepsán pečlivě pacientům se zhoršenou funkcí jater..

10-14 dní před údajným testem kožní alergie musí být lék zrušen.

Během léčby nepijte alkohol..

Těhotenství a kojení

Bezpečnost ketotifenu během těhotenství nebyla stanovena.

Nedoporučuje se používat lék během kojení. Pokud existuje naléhavá potřeba užívání léku u kojící ženy, měla by opustit kojení..

Vlastnosti účinku léku na schopnost řídit vozidlo nebo potenciálně nebezpečné mechanismy Lék může zpomalit rychlost psychomotorické reakce, a proto je nutné vyhnout se řízení a údržbě potenciálně nebezpečných mechanismů.

Předávkovat

Příznaky: významné poruchy psychomotorické reakce, ospalost, bolesti hlavy, dezorientace, tachykardie, pokles krevního tlaku, kóma a také (zejména u dětí) příznaky excitace centrálního nervového systému, včetně záchvatů.

Může se také objevit bradykardie, arytmie a deprese dýchacích center..

Léčba: Pokud po užití léku neuplynulo více než 1 hodinu, je třeba si umyjte žaludek, předepište aktivní uhlí.

Pokud je to nutné, je indikována symptomatická léčba, monitorování dýchání a kardiovaskulární aktivita. V případě neurologických příznaků (agitace a záchvaty) se předepisují sedativa a antikonvulziva.

Uvolňovací forma a balení

15 tablet se umístí do blistrového obalu (blistru) z fólie z polyvinylchloridu a hliníkové fólie.

2 obrysové balíčky spolu s pokyny pro lékařské použití ve státním a ruském jazyce jsou uloženy v kartonu.

KETOTIFEN

  • Indikace pro použití
  • Způsob aplikace
  • Vedlejší efekty
  • Kontraindikace
  • Formulář vydání
  • Podmínky skladování
  • Synonyma

Ketotifen je antialergický (antianafylaktický) lék. Inhibuje uvolňování histaminu a dalších mediátorů z žírných buněk. Má také sedativní (uklidňující účinek) na centrální nervový systém.

Indikace pro použití

Ketotifen se používá k prevenci záchvatů bronchiálního astmatu, alergické bronchitidy, senné rýmy, alergické rýmy (zánět nosní sliznice) a dermatitidy (zánět kůže).

Způsob aplikace

Přiřaďte uvnitř 0,001 g 2krát denně (ráno a večer s jídlem). Dávka může být zdvojnásobena. Útoky bronchiálního astmatu se nezastaví (neodstraní).

Vedlejší efekty

Možné sucho v ústech, mírné závratě, sedace (na začátku léčby).

Kontraindikace

Trombocytopenie (pokles počtu krevních destiček v krvi), těhotenství. Není možné jmenovat řidiče vozidel s ambulantní (mimo nemocniční) léčbou.

Formulář vydání

Ketotifen tablety v 0,001 g; Ketotifenové tobolky 0,001 g; Sirup ketotifenu obsahující 2 mg léčiva v 1 ml.

Podmínky skladování

Seznam B. Při teplotě +15 až +20 ° C.

Ketotifen návod k použití

Funkce aplikace

Ti, kteří vědí, proč lékaři předepisují tablety Ketotifenu, se někdy pokusí tento lék vzít sami. To se však nedoporučuje, protože existují určité vlastnosti léku. Nejprve si musíte uvědomit, že „Ketotifen“ není lékem na zastavení alergických útoků. První výsledky jeho podávání se objeví nejdříve za 2-3 týdny. Obvykle však léčba trvá několik měsíců. Výsledkem je snížení frekvence alergických záchvatů, zlepšení celkového stavu pacienta. Kromě toho je nutné léčivo zrušit postupně a snížit dávku během dvou týdnů. Pomůže to zhoršit.

Při léčbě Ketotifenem musí být navíc zohledněna jeho kompatibilita s jinými léky. Stejně jako mnoho antihistaminik je schopen zvýšit účinek trankvilizérů, pilulek na spaní a antidepresiv. Droga však také interaguje s jinými látkami. Například pacienti s diabetem musí být opatrnější, protože při současném podávání tohoto léku a hypoglykemických léků se může vyvinout trombocytopenie. Ketotifen a alkohol jsou navíc nekompatibilní. Lék zvyšuje všechny negativní účinky alkoholu, zejména deprese centrálního nervového systému.

Při správném používání léku a při dodržení dávky předepsané lékařem je možné zabránit vzniku sezónních alergií. A pacienti s astmatem mohou snížit množství odebraných bronchodilatátorů.

Interakce s jinými léčivými přípravky

Při současném užívání léku "Ketotifen" s perorálními hypoglykemickými látkami může dojít k trombocytopenii, v důsledku čehož je nutné neustále sledovat počet krevních destiček v krvi..

Souběžným použitím léku, kterému je článek věnován, zvyšuje účinek sedativ, hypnotik, antihistaminik, alkoholu.

Nyní víte, že lék „Ketotifen“, recenze pro děti i dospělé, o nichž jsou spolehlivé i nepravdivé, je levný a účinný antihistaminikum, které dokáže odstranit všechny negativní projevy alergií. Nástroj je univerzální, protože je použitelný pro dospělé a děti, protože je k dispozici v různých variantách: pro děti - ve formě sirupu, pro dospělé - ve formě tablet. V očích jsou také kapky, které zmírňují otok a zarudnutí od orgánu zraku

Pokud má někdo problémy spojené s rýmou, zánět spojivek, bronchitida alergického původu, doporučujeme věnovat pozornost léku „Ketotifen“. Než si ji však zakoupíte, měli byste se domluvit na konzultaci s terapeutem a alergologem

Předávkovat

Pokud pacient omylem nebo úmyslně užil lék ve velkém množství, může se u něj vyskytnout následující zdravotní problém: zmatenost, dezorientace v prostoru, tachykardie, snížený tlak, křeče, reverzibilní kóma

V případě předávkování je velmi důležité rychle přijmout opatření, aby se předešlo žalostným následkům. K tomu by měl pacient vypláchnout žaludek, pokud po užití léku ve velkém množství uběhlo málo času, aktivní uhlí

Enterosgel gel pomůže odstranit veškerý zbytečný gel z těla. V případě předávkování dětem Ketotifenem byste měli okamžitě zavolat sanitku a zavolat tým lékařů.

Sladké řešení

Sirup Ketotifen je určen pro nejmenší děti. Dávka léku v této formě uvolňování je tedy následující:

- Pro kojence od 6 měsíců do 3 let - 0,25 ml na 1 kg tělesné hmotnosti. Násobnost přijetí - 2krát denně. Přesná dávka by měla být měřena pomocí speciální lžíce, která je součástí balení s lékem. Například dívce s tělesnou hmotností 10 kg by mělo být podáváno 2,5 ml léku dvakrát denně.

- Pro děti od 3 let je během jídla předepsáno 5 ml léku dvakrát denně.

Stejně jako v případě tablet a kapek si sirup Ketotifen rozvíjí svůj terapeutický účinek postupně, a to po 2–4 týdnech od doby léčby, proto by měl být průběh užívání léku dlouhý.

Příběh

Ketotifen byl uveden na mezinárodní trh jako lék od společnosti Novartis. V současné době je lék předepsán jako léčba alergií, alergických stavů a ​​(nejčastěji) pro kontrolu astmatu ve více než třech desítkách zemí po celém světě. Nejdostupnější obchodní značkou této drogy je Novartis od Zaditen. Droga se prodává ve většině Evropy a Asie. Kromě hlavní formy drogy lze na různých trzích najít i desítky dalších značek. Ketotifen fumarát je schválen k prodeji ve Spojených státech, ale v současné době je k dispozici pouze jako
oční antialergenní lék (Zaditor), a nikoli jako orální antialergický / astmatický lék. Dávka ketotifen fumarátu v tomto produktu je také příliš nízká, aby byla považována za užitečnou pro jakýkoli jiný účel (tj. Pro nesprávné použití). Vzhledem k dostupnosti ketotifen fumarátu v jiných zemích lze lék snadno nalézt na černém trhu..
V současné době není tato droga mezi kulturisty a sportovci příliš oblíbená.
Ve Velké Británii považují směrnice pro klinické použití této látky ketotifen za neúčinnou léčbu astmatu. Podle některých studií však existují protichůdné důkazy o potenciální užitečnosti ketotifen fumarátu pro tyto účely. Důkladné přezkoumání údajů zveřejněných v roce 2004 v databázi Cochraneových systematických přehledů vede k závěru, že lék má určitou účinnost při astmatu a dýchacích potížích u většiny dětí, avšak vzhledem k variabilitě nemoci a reakci na lék nelze takové vážné zobecnění provést..

Vedlejší účinky a kontraindikace

Absolutní kontraindikací pro použití ketotifenu je období těhotenství. Ketotifen lze dětem podávat až po dosažení věku 6 měsíců. V dřívějším období novorozence nelze lék užívat.

Je také důležité vědět, že plný terapeutický účinek použití ketotifenu se vyvíjí až po 45–60 dnech. Proto tento lék není předepisován pro akutní formy alergických reakcí. V tomto případě budou vhodnější komponenty okamžitého typu akce..

Vedlejší účinky jsou velmi vzácné a lze je vyjádřit jako:

  • ospalost v rané fázi léčby (obvykle zmizí za 1 - 2 dny);
  • mírné závratě a snížení mentální reakce na vnější podněty;
  • mírná suchost v ústech se zvýšenou chutí k jídlu;
  • extrémně vzácná cystitida a anémie.

Při dlouhodobé léčbě je nutné neustále sledovat parametry obecných a biochemických krevních testů.

Analogy ketotifenu s léčivem mají pouze nepřímé. Je-li to nutné (například v nepřítomnosti léku v síti lékáren), je možné na krátkou dobu nahradit jeho příjem claritinem, cetrinem nebo pipolfenem. Nedostanete však plnohodnotnou akci. Protože, přestože patří do stejné skupiny farmakologických látek, mají různé mechanismy účinku.

Možné vedlejší účinky

Většina antihistaminik není dobře tolerována všemi pacienty. Vedlejší účinky Ketotifenu jsou vzácné, ale mohou být docela závažné. Doporučuje se proto začít užívat sníženou dávku a postupně ji zvyšovat v průběhu týdne. Mezi nejčastější vedlejší účinky léku patří reakce z nervového systému. Nejčastěji se jedná o ospalost, letargii, slabost a snížení koncentrace pozornosti. Závratě je také možné.

Při řízení a provádění činností vyžadujících vysokou koncentraci pozornosti se proto doporučuje opatrnost.

Někdy existují další nežádoucí účinky, které přináší užívání přípravku Ketotifen. Návod k použití uvádí, že mohou být následující:

  • zvýšená chuť k jídlu a zpomalení metabolických procesů, což se projevuje zvýšením tělesné hmotnosti;
  • zažívací poruchy, zácpa nebo průjem;
  • sucho v ústech, nevolnost;
  • časté močení, cystitida;
  • vyrážka;
  • bolest břicha v hlavě.

Při použití vnějších forem léku může dojít k pálení, svědění, suchu, někdy kůže zčervená a objeví se vyrážka. Po použití očních kapek může dojít k fotofobii, snížení ostrosti zraku, syndromu suchého oka.

Indikace pro použití

Moderní indikace ketotifenů pro použití jsou zcela specifické.

Mohou zahrnovat:

  • poškození spojivek oka spouští;
  • alergická a kontaktní dermatitida;
  • ekzém v ektopické formě;
  • poškození kůže ve formě kopřivky;
  • rinitida a sinusitida alergické etiologie;
  • senná rýma;
  • chronická a akutní bronchitida s obstrukcí dýchacích cest;
  • bronchiální astma;
  • autoimunní formy anémie a dalších poruch krvetvorného systému.

Léčivý ketotifen je předepisován dětem v případě dlouhotrvajících nachlazení virové a bakteriální povahy. Složka léku může zabránit útokům dusivosti a křeče hladkých svalů bronchiálního stromu. Poskytuje se také odstranění vedlejších účinků při používání antibakteriálních a antivirových léčiv..

Dospělá věková skupina pacientůObvykle 1 tableta 2krát denně po požadovanou dobu
Novorozenci od 6 měsíců věku2,5 ml sirupu 2krát denně
Děti ve věku 3 až 12 let4 ml sirupu keotifenu 2krát denně

Poznámka: maximální denní dávka pro dospělého je 4 mg (4 tablety).

Aplikace pro orgán zraku

„Ketotifen“ (kapky) je předepsán ženám, mužům a také dětem starším 3 let. Je nutné vštípit 1 kapku dvakrát denně do dolního spojivkového vaku.

Důležité! Osoba by se neměla dotýkat horní části dávkovače roztoku svým okem nebo okolními tkáněmi, protože to může kontaminovat lék. Léčba kapkami Ketotifenu trvá dlouhou dobu

A viditelný účinek po jeho aplikaci lze pozorovat po 2 nebo 3 týdnech léčby. Obecný průběh léčby může být -3 měsíce. Přestaňte tyto kapky užívat hladce, několik týdnů. To má zabránit vzniku alergických příznaků.

Léčba kapkami Ketotifenu trvá dlouhou dobu. A viditelný účinek po jeho aplikaci lze pozorovat po 2 nebo 3 týdnech léčby. Obecný průběh léčby může být -3 měsíce. Přestaňte tyto kapky užívat hladce, několik týdnů. To má zabránit vzniku alergických příznaků..

Použití pilulek

Tablety Ketotifenu, jejichž cílem je zabránit výskytu různých vnějších reakcí, se předepisují dospělým a dětem starším než 3 roky v těchto množstvích:

- Pro chlapce a dívky s tělesnou hmotností do 25 kg - půl tablety dvakrát denně (ráno a večer). Pokud po měsíci léčby nedochází k žádnému terapeutickému účinku, můžete dávku zvýšit na 1 tabletu na 1 dávku.

- Pro děti s hmotností vyšší než 25 kg - 1 tableta 2krát denně.

- Dospělí - 1 tableta 2-3krát denně. V případě potřeby lze pro tuto kategorii pacientů dávku zvýšit na 4 tablety, ne více.

Lék "Ketotifen", jehož instrukce je vždy součástí balení s drogou, se užívá perorálně během jídla. Trvání léčby tímto činidlem je obvykle 3 měsíce. Stahování drog se provádí postupně, během 2-4 týdnů.

Předávkovat

Kromě doporučené denní dávky doporučené v pokynech se u pacientů rychle rozvinou příznaky předávkování, které se projevují následujícími klinickými příznaky:

  1. Inhibice psychomotorických reakcí a inhibice určitých reflexů;
  2. Snížený krevní tlak;
  3. Cyanóza kůže;
  4. Zmatek;
  5. Bradykardie
  6. Křeče
  7. Ve vážných případech se může vyvinout kóma.

Pokud jsou detekovány první příznaky předávkování léčivem, pacient musí naléhavě vyvolat zvracení, vypláchnout žaludek a do něj vstoupit enterosorbenty. Tyto techniky jsou účinné, pouze pokud uběhlo trochu času od použití drogy..

Co potřebuješ vědět

Na rozdíl od značkového přípravku Zaditena může složení generického Ketotifenu jako další látky zahrnovat ne kukuřici, ale bramborový nebo pšeničný škrob. Individuální nesnášenlivost těchto dvou složek u dětí je bohužel zcela běžná. Samozřejmě, v tomto případě, droga "Ketotifen" může způsobit vývoj alergií u dítěte. To znamená, že tím, že to vezmete, se dítě jen zhorší. Rodiče o tom samozřejmě potřebují vědět. Na jiné složky tohoto léčivého přípravku se samozřejmě může projevit přecitlivělost..

V některých případech je možné podávat dětem alergii „Ketotifen“, ale s opatrností. Například děti s onemocněním jater, stejně jako děti trpící epilepsií, by měly tento lék užívat výhradně pod dohledem lékaře.

Podobné léky

Ketotifen má své vlastní analogy. Pro kapky do očí si tedy můžete vybrat jiný lék se stejným účinkem, který se nazývá Zaditen. Náklady na tento lék se pohybují od 350 do 400 rublů. Lék „Ketotifen Sofarma“ je dalším analogem přípravku „Ketotifen“ - léčiva, které má stejnou účinnou látku se stejným názvem. Tento lék lze také nahradit následujícími léky: tablety nebo sirup "Ketof", "Positan", "Staffen", "Frenasma".

Podobný antialergický účinek mají takové antihistaminika jako „Loratadin“, „Claritin“, „Zirtek“, „Erius“. Avšak v případě alergického bronchiálního astmatu bude lék Ketotifen stále účinnější, i když to stojí mnohem méně. Ale cena výše uvedených prostředků je 2, nebo dokonce 3krát více. Tak proč tedy přeplatit? Koneckonců, můžete si koupit levnou a účinnou antihistaminickou léčbu, zejména proto, že recenze o ní jsou většinou pozitivní.

Analogy

Místo „Ketotifenu“ lze použít léky se stejným účinkem - například léky na bázi kyseliny kromoglicinové („Intal“, „Krom-alergie“, „“). Navíc mohou být antihistaminikům podávány děti s alergiemi..

Nejoblíbenější nástroje jsou:

  • Sirup ", jehož účinná látka je. Tento lék nevyvolává ospalost a může být použit pro kopřivku, atopickou dermatitidu a jiná onemocnění. Droga se používá od dvou let a je k dispozici také v tabletách, které jsou předepisovány dětem starším 3 let..
  • Kapky ". Toto je jeden z léků cetirizin, schválený pro děti od 6 měsíců věku. Tento lék je žádán pro sezónní rýmu, Quinckeho edém, potravinové alergie, kopřivku a další nemoci. V pevné formě (potahované tablety) se předepisuje od 6 let.
  • Tablety "Suprastin". Hlavní složkou tohoto léčiva je chloropyramin. Droga je předepsána pro děti starší 3 let. Lék je k dispozici také v injekční formě, která je požadována při vysoké tělesné teplotě, což je pro dítě nebezpečné (používá se spolu s „Analgin“).
  • „“. Takový sladký lék založený na desloratadinu se používá pro svědění, kýchání, vyrážku a jiné projevy alergií u dětí starších než jeden rok. Přípravek Erius je k dispozici také v potahovaných tabletách schválených od 12 let.
  • Kapky "Fenistil." Hlavní výhodou takového léčiva obsahujícího dimethinden je možnost použití pro děti od 1 měsíce. Lék je také reprezentován lokálními formami (gel, emulze), předepsanými pro alergické kožní léze.

Jaká antialergenní léčiva se k léčbě dítěte nejlépe používají, popíše Dr. Komarovsky v následujícím videu.

obecné vlastnosti

Lék "Ketotifen" se týká látek stabilizujících antihistaminovou membránu. Jeho výhoda oproti jiným alergickým lékům spočívá v tom, že kromě blokování produkce histaminu snižuje propustnost membrán žírných buněk. V důsledku toho je sníženo jejich uvolňování látek, které vyvolávají výskyt alergických reakcí. Kromě toho lék "Ketotifen" zabraňuje hromadění buněk odpovědných za tento stav ve vnitřních orgánech. To přispívá k tomu, že se eozinofily přestávají hromadit v dýchacích cestách. Lék má mírný antihistaminický účinek, ale účinně inhibuje astmatické reakce na alergeny..

Díky tomuto všestrannému působení se tento lék nevztahuje pouze na antihistaminika, ale také na léky proti astmatu. Koneckonců, hlavně jeho účinek se vztahuje na dýchací cesty. "Ketotifen" zabraňuje vzniku bronchiální hyperaktivity pod vlivem alergenů. To pomáhá předcházet bronchospasmu a astmatickému útoku. Navíc, stejně jako většina antihistaminik, má mírný sedativní účinek..

Formulář vydání

Ketotifen vyrábí několik domácích společností, ale na našem trhu je také bulharský přípravek s názvem Ketotifen Sofarma. Jsou zastoupeny dvěma formami, které se používají pro děti různého věku:

  • Sirup. Je to viskózní čirá kapalina nažloutlé barvy nebo bez barvy, která voní jako vanilka nebo jahody. Jedna lahvička obsahuje 50 nebo 100 ml tohoto léčivého přípravku. K lahvi je připevněna odměrná lžička nebo odměrka o objemu 5 ml.
  • Tablety. Mají bílou barvu, kulatý plochý tvar a mírný specifický zápach. Jsou baleny v blistrech po 10 kusech a prodávají se v baleních po 10–60 tabletách..

Jak to ovlivňuje tělo

Co se stane poté, co Ketotifen vstoupí do těla dítěte? V recenzích si rodiče všimli, jak již bylo zmíněno, jeho mírné jednání. Po užití tohoto léčivého přípravku začíná jeho účinná látka stabilizovat žírné buňky v těle dítěte. To zase vede k zastavení produkce histaminu a dalších mediátorů alergií a zánětů..

Díky tomu všemu lék účinně zabraňuje astmatickým útokům. Tento lék působí na tělo dospělých a dětí a je zcela odlišný od oblíbených tradičních antihistaminik. K dosažení požadovaného účinku se musí účinná látka „Ketotifen“ v těle dítěte hromadit.

V průběhu léčby tímto lékem lékaři obvykle předepisují dětem do 2-3 měsíců. Aby tento nástroj fungoval efektivně, musí být prováděn pravidelně a bez přerušení.

Tento léčivý přípravek nemá bronchodilatační účinek na tělo pacienta. Lék je však schopen účinně zabránit bronchospasmu. Přestože se tento lék týká léku s dlouhodobým účinkem, může mít okamžitý účinek. Tento lék varuje bronchospasmus během asi 1,5 až 2 hodin po podání.

Farmakologické působení ketotifenu

Podle pokynů je Ketotifen membránovým stabilizátorem žírných buněk a má průměrnou aktivitu blokující H1-histamin. Použití Ketotifenu inhibuje uvolňování leukotrienů, histaminu z neutrofilů a basofilů, snižuje reakci na histamin a koncentraci eosinofilů v dýchacích cestách, zastavuje časnou a pozdní reakci těla na alergen.

Podle recenzí nemá Ketotifen bronchodilatační účinek a brání rozvoji bronchospasmu.

Terapeutický účinek Ketotifenu je pozorován po 1,5–2 měsících od začátku léčby.

Farmakologické vlastnosti léčiva Ketotifen

Antialergický a antiastmatický prostředek. Vykazuje antialergickou aktivitu, potlačuje působení endogenních zánětlivých mediátorů; nemá bronchodilatační účinek. Ketotifen inhibuje uvolňování mediátorů alergií (histamin, leukotrieny), inhibuje senzibilizaci eozinofilních granulocytů cytokiny, což vede k inhibici migrace eozinofilních granulocytů do ohnisek zánětu; inhibuje rozvoj bronchiální hyperreaktivity v důsledku aktivace destiček pod vlivem faktoru aktivace destiček a stimulace sympatomimetiky nebo alergeny. Kromě toho ketotifen inhibuje enzym fosfodiesterázu, což vede ke zvýšeným hladinám cAMP v tkáních. Uvedené vlastnosti ketotifenu určují jeho anti-astmatický účinek. Ketotifen má také výrazný antialergický účinek, je schopen nekompetitivně blokovat receptory H1, a proto jej lze použít místo svých klasických antagonistů.
Po požití se ketotifen téměř úplně vstřebává, jeho biologická dostupnost je asi 50% v důsledku metabolismu během počátečního průchodu játry. Maximální koncentrace v krevní plazmě je dosažena během 2-4 hodin, vazba na plazmatické proteiny je 75%. Odstranění ketotifenu z těla je dvoufázové s poločasem 3-5 hodin a 21 hodin.
Po instilaci do spojivkového vaku začne antihistaminický účinek rychle a trvá 8-12 hodin. Ketotifen snižuje závažnost příznaků alergické konjunktivitidy (svědění, hyperémie atd.).

Užívání různých forem léku

Ketotifen se nejčastěji používá v tabletách a sirupu. Tyto formy mají stejné vlastnosti použití, vedlejší účinky a kontraindikace. Nejčastěji se používají pro sezónní alergická onemocnění dýchacích cest. V jiných případech můžete použít masti Ketotifen a oční kapky.

Externí použití léčiva je indikováno pro atopickou a kontaktní dermatitidu, těžké svědění, kopřivku, alergické reakce na kousnutí hmyzem. Snižuje otoky a zarudnutí, zmírňuje svědění a zánět. Masť můžete aplikovat na děti od jednoho roku. Naneste v tenké vrstvě 1-2krát denně.

Při sezónní alergické konjunktivitidě u dospělých a dětí po 12 letech se Ketotifen často používá ve formě očních kapek. Rychle zastaví slzení, svědění a zarudnutí. Do každého oka napusťte jednu kapku každých osm hodin. Pokud alergické projevy nemoci nejsou příliš výrazné, můžete aplikovat kapky dvakrát denně. Průběh léčby, obvykle 1-1,5 měsíce, je předepsán na jaře během kvetení rostlin, což často způsobuje alergie. To pomáhá předcházet nebo snižovat závažnost sezónní konjunktivitidy..

Předávkovat

Pokud není lék užíván správně, pacient nesplňuje doporučení lékaře a umožňuje překročení dávky, může dojít k vážnějším následkům. Nejčastěji jsou z tohoto důvodu porušeny funkce ledvin, protože skrze ně se vylučuje hlavní účinná látka léku. Proto se zvyšuje množství moči, může se vyvinout reaktivní cystitida.

Droga také ovlivňuje stav centrálního nervového systému. Předávkování vede k jeho inhibici, dezorientaci, letargii, těžké ospalosti, rozvíjení nystagmu, krevní tlak se často snižuje. Někdy se mohou vyskytnout nevolnost a zvracení, poruchy srdečního rytmu, dušnost. U dětí s předávkováním lékem může dojít ke křečím, úzkosti a nadměrnému nadýmání. V těžkých případech se může vyvinout kóma..

Pokud existuje podezření na předávkování, umyje se pacient žaludek, způsobí zvracení, podá aktivní uhlí nebo jiné sorbenty, provede symptomatickou terapii.

Složení a forma uvolňování

Lék vyrábí několik farmaceutických společností v Bulharsku a Rusku. Kromě toho v prodeji najdete lék "Zaditen" vyrobený ve Francii, který má stejné složení. Lék "Ketotifen" se prodává v tabletách, sirupu, kapkách do očí. Jedná se o levné nástroje dostupné pro každého. Nejčastěji se používají tablety Ketotifenu, které stojí 60 až 90 rublů. Zahrnují hlavní účinnou látku ketotifen fumarátu a pomocné složky: celulózu, oxid křemičitý, stearát hořečnatý, laktózu.

Sirup se vyrábí na základě alkoholu. Kromě toho a ketotifen fumarát zahrnuje sorbitol, sacharin, kyselinu citronovou a jahodovou příchuť. Může být použit pro děti od 6 měsíců, ale v přísném dávkování předepsaném lékařem. Mnoho lidí si tuto drogu vybírá kvůli nízké ceně - asi 100 rublů.

Oční kapky s ketotifenem jsou často předepisovány pro alergickou konjunktivitidu. Tento lék má komplexní účinek: omezuje projevy alergických reakcí, zabraňuje šíření histaminu a opakovanému podráždění. Ve vážných případech je však lepší použít ho ve složité léčbě, protože jeho účinek nenastane okamžitě, nemůže rychle odstranit svědění a zarudnutí. Droga je levná - asi 80 rublů, takže je docela populární.

Ve formě masti „Ketotifen“ není k dispozici, ale existuje droga „Ketocin“. Tato mast má komplexní složení: ketotifen fumarát, kyselina boritá, oxid zinečnatý, dimethylsulfoxid a koriandrový olej. Lék účinně zmírňuje svědění, odstraňuje vyrážky, zarudnutí. Je dobré používat tuto mast s netolerancí vůči hormonálním agens.